کلرین گرانول سفید رنگی است که بوی تندی دارد و باعث التهاب ریه می شود. خاصیت گند زدایی خوبی دارد که با توجه به ارزان بودن ان برای ضد عفونی فاضلاب ها به طور گسترده استفاده می شود.

مخصوصا درهنگام همگیری وبا، چون پیشگیری بهتر از درمان است. وقتی بیماری های روده ای و یا وبا همگیر می شود خوردن اب، سبزی، میوه الوده باعث ابتلای فرد به بیماری روده ای می شود. در این موقع است که استفاده از پودر کلر باعث پیشگیری می شود وضد عفونی اب ،میوه وسبزی به مبتلا نشدن فرد به و با و سایر بیماری های گوارشی کمک می کند. ولی باید در استفاده از کلرموارد زیررا رعایت کرد. زیرازیادی کلر باعث التهابات دستگاه گوارش می شوند وکم بودن باعث می شود.گند زدایی به طور کامل صورت نگیرد و خطر ابتلا به عفونت های دستگاه گوارش به قوت خود باقی بماند پس درهنگام استفاده از کلر به موارد زیر دقت کنی:

1- برای گند زدایی اب یک محلول مادردرست کنید به این صورت که 15 گرم کلر را در یک لیتر اب حل کنید به این محلول ،"محلول مادر "می گویند. حالا می توانید مقداری از ان را در یک قطره چکان کوچک بریزید (می توانید قطره چکان را از دارو خانه ویا ظروف ازمایشگاهی تهیه کنید) و هرگاه می خواهید ابی را ضد عفونی کنید 11-7قطره از این ماده را دریک لیتراب بریزید باقی محلول مادر و قطره چکان را در فویل الومینیومی بپیچید و در مکانی دور از افتاب و خشک قرار دهید. همیشه احتمال ان وجود دارد که محلول تبخیر شود و غلظت ان زیاد شود پس در ان را نیز با با نایلون بپیچید .

2- دقت کنید محلول کلر مادر مثل وایتکس است و دارای خاصیت رنگ بری است پس در استفاده وحمل ونقل ان دقت کنید ،اگر روی وسایل یا لباسهایتان بریزد باعث رنگ بری ان می شود. کلر نباید رنگ و بو و مزه اب اشامیدنی را تغییر دهد.اگر اب لوله کشی در اختیار ندارید برای سلامتی خود و مخصوصا کودکان اب چشمه وچاه را حتما با کلر ضدعفونی کنید حتی اگر سالم به نظر برسند .آب هایی که دارای مقادیر زیادی مواد معلق هستند و یا به هر دلیلی سبز یا سیاه شده اند مناسب کلر زنی نیستند این گونه اب ها را اول باید با روش ته نشینی ویا رد کردن از صافی زلال کرد بعد اقدام به کلر زنی کرد.میزان کلرین برای ضد عفونی کردن هر متر مکعب اب زلال 3-5 گرم است بعد از اضافه کردن کلر باید حد اقل نیم ساعت صبر کرد تا گاز کلر باعث گند زدایی اب شود وباید حتما پودر کلر رد با وسیله ای مناسب به هم زد.

3- بوی ازار دهنده کلر می تواند باعث التهابات ریه شود پس حتما جلوی بینی ودهان خود را با پارچه یا ماسک بپوشانید .در صورت تماس با چشم حداقل به مدت 20 دقیقه محل الوده را با اب شستشو دهید.استنشاق بلیعدن تماس پوست با کلر می تواند باعث جراحت وسوختگی حتی مرگ شود حتما با تماس با کلر نکات ایمنی را جدی بگیرید.در صورت استنشاق گاز حاصل از کلر به صورت غلیظ ویا استنشاق گاز حاصل از احتراق ویا واکنش گاز کلر با ماده شیمیایی دیگر فورا مصدوم را به هوای ازاد منتقل کنید وفورا را اورژانس و یا فوریت های مسمومیت تماس بگیرید.پر کلرین را از دسترس اطفال دور نگه دارید. اگر محلول مادر بیش از دو هفته بماند هنگام استفاده اب را تلخ می کند پس برای مدت کوتاه کلر تهیه کنید واز تهیه کلر مادر را حجم زیاد بپرهیزید.

4- پود کلر به گرما و رطوبت حساس است برای همین پود کلر را باید در ظروف در بسته و در جای خشک وخنک نگه داری کرد بشکه های کلر نباید زیر افتاب ویا درانباری گرم نگه داری شوند زیرا خطر انفجار دارد. بشکه های پر کلرین را نباید درمجاورت مواد اشتعال زا قرار داد یا مواد شیمیایی دیگر بخصوص سموم کشاورزی ومخصوصا سموم فسفره زیرا به شدت با هم واکنش می دهند .

جای نگهداری کلر باید دارای تهویه مناسب باشد واز نگهداری بشکه ها در زیر زمین های نمور جدا اجتناب کنید. کف محل نگهداری بشکه ها کلر باید عایق رطوبت باشند و یا اینکه بشکه ها روی صفحات چوبی با تهویه مناسب ووبا فاصله 10 سانتی از کف انبار قرار بگیرند. بعد از باز کردن درب بشکه حداکثر تا 1.5 ماه قابل استفاده است بعد از ان به دلیل ازاد شدن گاز کلر اثرش را از دست می دهد. پودر کلر را در کنار مواد غذایی یا در ظروف سرباز نگه داری نکنید ،وگرنه بوی ان در همه جا پخش می شود حتی بشکه های کلری را که هنوز پلمپ هستند و در انها باز نشده است را بهتر است در جای سایه وهوای ازاد نگه داری کنید.