آبا شیمی
تهران خیابان خاوران شرقی بعد از میدان ثامن الحجج ضلع شمالی جاده امام رضا بازار بزرگ کیمیا
02133486838
aba.shimi01@gmail.com

مشخصات فنی

نام

کراتین صنعتی و خوراکی

کاربرد

صنعت شامپو سازی ، پودر های بدن سازی

@title
توضیحات:

کراتین نوعی از پروتین و یکی از بهترین نمونه های پروتین فیبری است. کراتین در آب نامحلول است و در پوست بدن بعضی از پستانداران یافت می شود.

دو نوع کراتین اصلی وجود دارد: الفا وبتا. در پستانداران در مو و ناخن و در بعضی از خزندگان و پرندگان یافت می شود برخی از حشرات مانند بید قادر به هضم کراتین می باشند مش 80 و 200 در بسته بندی کارتن 25 کیلو گرمی کشورهای سازنده آن چین، آلمان و آمریکا می باشد که بنا به درخواست مشتری بسته بندی خاص صورت میگیرد. این ماده شیمیایی در صنعت شامپو سازی برای ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود ودر پودرهای بدنسازی برای عضله سازی استفاده می شود. شرکتهای تولید کننده کراتین بسته به سفارش، پودر کراتین را به صورت محدود به صورت سوزنی نیز تولید می کنند.

کراتین یک دسته از پروتین است که از سه آمینو اسید میتونین، ارزنین و گلیسین تشکیل می گردد و به عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به ویزژه در فعالیت ها و ورزشهای سرعتی به کار می رود و سالیان سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از مطالعات نشان می دهد توان ورزشکاران بعد مصرف کراتین بالا می رود ولی برخی از مطالعات تغییری در نیروی ورزشکاران را گزارش نکردند. کراتین بطور عمده در طی دو هفته باعث افزایش توده ی ماهیچه ای می شود و باعث بهبود کارایی در تمرینات سخت و افزایش سطح انرژی میشود خیلی تعجب آور نیست ورزشکارانی که بطور مداوم از کراتین استفاده می کنند قدرت بدنی بیشتر نسبت به ورزشکارانی که هرگز از کراتین استفاده نکرده اند داشته باشند. تنها اثر جانبی شناخته شده از این مکمل ورزشی افزایش وزن بدن فرد می باشد. در حال حاضر تحقیقات بر روی اثرات جانبی بلند مدت این ماده ادامه دارد ولی تا کنون گزارش از اثرات نامطلوب این دارو حتی در مصارف بلند مدت نیز گزارش نشده است.

ثبت نظر کاربران